Blog

Majówka w perle Brabancji, czyli Bredzie

Gdy zaczyna się ciepło, zaczynamy urlopy i weekendy, które nie mamy ochoty spędzić w domach. Znudziły nam się pobliskie możliwości spędzenia wolnego czasu. Część z naszej ekipy uwielbia kosztować nowe potrawy, trunki a dodatkowo poznawać nową kulturę. Holendrzy proponują swoim turystom trochę wspomnień, trochę wariacji a przede wszystkim czas spędzony w nietuzinkowym mieście. Tu karnawał nabiera niezwykłego charakteru, stąd pochodzą Dj Tiësto czy Hardwell. Breda jest jednym z miast gdzie miasto ma charakter holendersko flamandzko polski.

Weekend w holenderskiej Wenecji, Dordrecht

Weekend majowy tuż, tuż. A w głowie nie wiele pomysłów na sposób spędzenia wolnego czasu. W krainie tulipanów leży wyjątkowe miasteczko, które pozwoli odkryć najdawniejsze sekrety średniowieczne. O kolebce protestantyzmu w Holandii można mówić wiele, ale najlepiej wyruszyć busem z podkarpacia do Holandii z miłośnikami historii oraz tymi, których to miejsce dopiero oczaruje.

Majówka w Rotterdamie

Wraz z nadejściem wiosny marzymy o odpoczynku. Mimo, iż za oknem jeszcze plucha, szaro buro, czas pomyśleć jak spędzić weekend majowy. Pierwszą ciekawą propozycją, nie uszczuplającą za bardzo naszego domowego budżetu jest zwiedzenie z bliskimi kraju tulipanów Holandii, a przede wszystkim Rotterdamu dzięki podróży busem z podkarpacia do Holandii. Rotterdam jest  najważniejszym miastem po Amsterdamie, gdzie czas zabytków niezbyt litościwy.