Majówka w Rotterdamie

Wraz z nadejściem wiosny marzymy o odpoczynku. Mimo, iż za oknem jeszcze plucha, szaro buro, czas pomyśleć jak spędzić weekend majowy. Pierwszą ciekawą propozycją, nie uszczuplającą za bardzo naszego domowego budżetu jest zwiedzenie z bliskimi kraju tulipanów Holandii, a przede wszystkim Rotterdamu dzięki podróży busem z podkarpacia do Holandii. Rotterdam jest  najważniejszym miastem po Amsterdamie, gdzie czas zabytków niezbyt litościwy. Zniszczony podczas II Wojny Światowej obecnie szczyci się nowoczesną architekturą, pobliskim największym portem w zachodniej części Europy, muzeami. Nie przeraźcie się cenami, nic tak mylnego,  by zaoszczędzić zaopatrzcie się w specjalna kartkę dla turystów Rotterdam Welcome Card.

Karta zniżki na komunikację Rotterdam

 Podróż po mieście nie sposób nie zacząć od wieży widokowej Euromast, z której widać wspomniany port oraz słynny most Erasmusbrug. Wieża ta nie tylko zachwyci Was możliwością ujrzenia mnogiej liczby atrakcji, które zapewne obejrzycie. Dodatkowo zachwyci Was magiczna platforma, która wjeżdżając na górę zwiększa zasięg możliwości poprzez obracanie się. Według wielu turystów dech w piersiach zapiera widok podczas zachodu słońca, wówczas wszystko wygląda jak w bajce. Z samego rana warto udać się do niemal ostatniego z zabytków w Rotterdamie pozostałego po bombardowaniu w 1940 roku, czyli ratusza Witte Huis zbudowanego na styl secesyjny, gdzie można podziwiać 71 metrową Dzwonnicę, czy też posąg złotego anioła pokoju wykonany przez Johan’a Keller’a.  Wracając do przeszłości, nie można zapomnieć o miejscu, z którego tak wielu mieszkańców Europy odpływało do Ameryki, poszukując wyzwań lub po prostu lepszego życia, a jest nim Hotel New York. Na Waszym szlaku nie powinno zabraknąć takich miejsc jak muzeum Boijmansa Van Beuningena, w którym zaskoczyć Was może oryginalny eksponat człowieka wystawiającego głowę z podłogi czy też muzeum sztuki Kunstahal.

Panorama miasta Rotterdam

Dla miłośników zwierząt najbardziej zachwyci ZOO Diergaarde Blijdorp. Liczne okazy zwierząt oraz oceanarium z przeszklonym tunelem pozwoli podziwiać morskie stworki, rybki i roślinki. Będąc w ZOO nie zapomnijcie o szczególnym miejscu jakim jest pawilon Amazonica. Magiczne miejsce pełne motyli powinno zrekompensować godziny wędrówek po Rotterdamie.

zoo w rotterdam

Swój wyjazd zakończcie w miejscu, gdzie będziecie mogli zakupić wyjątkowe przedmioty, czyli Markthal. Tu nie tylko skosztujecie ciekawe potrawy, zobaczycie na ścianach dzieła sztuki, kupicie pamiątki, tu po prostu poczujecie się jak rodowici Holendrzy.